Koło jeździeckie

Dodane przez admin - sob., 09/08/2018 - 22:46

KLASY

uczniowie klas 6 - 7 - 8, u których lekarz  nie stwierdził przeciwwskazań do uprawiania jeździectwa.

GODZINY ZAJĘĆ

Zajęcia odbywają się po wcześniejszym ustaleniu z instruktorem w terminach: od poniedziałku do piątku w godzinach od 14 do 17, w grupach max. 3 osobowych.

KOSZT

Koszt jednej jazdy konnej to 50zł, istnieje możliwość wykupienia karnetu 10 lekcji jazdy w kwocie 450zł.

PROWADZĄCY

Ewelinę Żołnę

INFORMACJE

Zajęcia jazdy konnej odbywać się będą w Stajni Przyborowo znajdującej się pod adresem Wola Batorska 383. Ośrodek wyposażony w infrastrukturę socjalną, zewnętrzny plac oraz krytą ujeżdżalnię, która umożliwia jazdę w każdych warunkach atmosferycznych.

Zajęcia prowadzone będą przez Ewelinę Żołnę - Instruktora Szkolenia Podstawowego Polskiego Związku Jeździeckiego

Konie przeznaczone do jazd są odpowiednio wyszkolone i dopasowywane do poziomu i umiejętności jeździeckich dzieci.

Czas trwania zajęć to 45min do 1 godziny jazdy konnej plus czas przygotowania konia przed i po treningu. 

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest podpisanie zgody rodziców, która została przekazana nauczycielom w szkole. 

ZADANIA,  FORMY PRACY, TEMATYKA ZAJĘĆ

Ramowy plan nauki jazdy konnej

W zależności od stopnia zaawansowania z każdym dzieckiem i rodzicem zostaną ustalone założenia i cele treningowe. Do wyboru są dwie ścieżki: sportowa i rekreacyjna, w obrębie których będziemy u podopiecznych kształtować wytrwałość i chęć do samorealizacji.

Ścieżka rekreacyjna będzie odskocznią dla waszego dziecka od szkolnej rutyny. Podopieczni poprzez kontakt z koniem mają możliwość bliższego poznania przyrody. Celem szkoleniowym jest harmonijna i bezpieczna jazda konna, ukoronowana wiosennymi wyjazdami na spacer w terenie.

Ścieżka sportowa jest dedykowana dla dzieci z chęcią rywalizacji. Celem szkoleniowym jest zdobywanie Odznak Jeździeckich Polskiego Związku Jeździeckiego, a dla chętnych wyjazdy na towarzyskie zawody jeździeckie. 

Jeździectwo jest wbrew pozorom sportem zespołowym dlatego będziemy kładli nacisk na to by nasi podopieczni potrafili współpracować w grupie, poprzez organizowanie na terenie ośrodka dodatkowych eventów współorganizowanych przez dzieci.

Dodatkowym atutem naszej stajni jest stacjonująca na jej terenie jednostka rekonstrukcyjna Towarzystwa 8 Pułku Ułanów, umożliwiająca dzieciom poznanie i uczestnictwo w tzw. „żywej historii”. 

Na spotkania organizacyjne zapraszam Rodziców wraz z dziećmi do 26.09.2018r. po ówczesnym kontakcie telefonicznym pod numerem 514462021.