Szlachetna paczka

Dodane przez admin - pt., 11/25/2022 - 00:07

Rada Rodziców w Szkole Podstawowej im. Lady Sue Ryder serdecznie zaprasza do zaangażowania w akcję charytatywną przeprowadzoną w naszej szkole –„Szlachetna Paczka”.

Serdecznie zachęcamy uczniów i Rodziców do aktywnego włączenia się w tą szlachetną akcję.
Wszystkich chętnych chcących wspomóc wybraną przez nas osobę. Informujemy, że zbiórka potrzebnych produktów oraz pieniędzy prowadzona jest do dnia 05.12.2022 r. w Szkole Podstawowej im. Lady Sue Ryder w sekretariacie. Lista produktów i szczegółowe informacje znajdują się poniżej. Pragniemy aby Święta Bożego Narodzenia dla wybranej przez nas Rodziny były wyjątkowe, spokojne i radosne.

Jeśli jest coś, czym mogą się Państwo podzielić prosimy o wsparcie.

 

 

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o konakt pod jeden z podanych numerow telefonów:
793 568 902 (Przewodnicząca)  lub 600 893 511 (zastępca Przewodniczącej).

 

Kod wybranej Rodziny to: MLP-1064-87645

 

Opis Rodziny:

Pani Jolanta nie pamięta już jak to jest być zdrową. Od dziecka dużo chorowała. Jednak tragiczne wydarzenie, kilkanaście lat temu, spowodowało, że kobieta musiała na zawsze zapomnieć o pracy i normalnym życiu. Pierwszy stopień niepełnosprawności oraz liczne choroby kobiety, z którymi żyje na co dzień, znacznie utrudniają jej funkcjonowanie. Każda próba sprzątania mieszkania, robienie zakupów kończy się dla pani Jolanty osłabieniem i bólem głowy. W tym wszystkim nie pomaga też mieszkanie na 3 piętrze, ponieważ większy wysiłek często prowadzi do zasłabnięć. Kiedy pojawiają się momenty, w których pani nie jest w wstanie wstać z łóżka, jedynym wsparciem dla kobiety są sąsiedzi, którzy przyniosą dla niej zakupy i przygotują coś do jedzenia. Niestety pandemia też źle wpłynęła na stan zdrowia kobiety, który znacznie się pogorszył, przez co z każdym dniem jest jej coraz trudniej radzić sobie z codziennymi obowiązkami. Stara się, jak tylko potrafi, walczyć z przeciwnościami. Mimo to są sytuację, z którymi jest jej trudno. Jedną z nich jest brak ciepłej wody w mieszkaniu. Niestety kobieta nie jest w stanie wykonać potrzebnych napraw, ponieważ jej przychód wynosi 1590 zł, same opłaty i wykupienie recept pochłaniają większą część oszczędności, bo aż 1290 zł. Po odjęciu wszystkich kosztów, pani pozostaje zaledwie 300 zł na miesiąc.

 

Zdjęcie główne