Przerwany marsz - Międzypokoleniowa inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020

Dodane przez agnieszka.radwanska - pon., 08/19/2019 - 14:16

Międzypokoleniowa inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020

 

Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP wystąpiła z inicjatywą organizacji akcji „Przerwany marsz…”, polegającej na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku, przerwanego przez wybuch II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży. Planowana na pierwszy dzień szkoły akcja będzie okazją do tego, aby młodsze i starsze pokolenia mogły wspólnie przywitać nowy rok szkolny.

 

Zwracamy się z prośbą do uczniów i rodziców, aby spróbowali odszukać w swoim otoczeniu osoby, które wywodzą się z pokolenia Dzieci Wojny  (osoby urodzone do 08.05.1945r.) i chciałyby uczestniczyć w inauguracji roku szkolnego 2019/2020 w naszej szkole. Mogą to być babcie, prababcie, dziadkowie, pradziadkowie, znajomi, sąsiedzi itp. Jeżeli uda się odnaleźć takie osoby, prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w terminie do 29 sierpnia 2019 r.

 

Zachęcamy do aktywnego włączenia się w akcję!

 

Niebawem na stronie naszej szkoły zostaną umieszczone informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020.

Galeria
Zdjęcie główne